₺93,90 KDV Dahil
₺111,90 KDV Dahil
₺49,90 KDV Dahil
₺79,90 KDV Dahil
₺268,90 KDV Dahil
₺318,90 KDV Dahil
₺49,90 KDV Dahil
₺79,90 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
₺115,90 KDV Dahil
₺137,90 KDV Dahil
₺113,90 KDV Dahil
₺134,90 KDV Dahil
₺113,90 KDV Dahil
₺134,90 KDV Dahil
₺113,90 KDV Dahil
₺134,90 KDV Dahil
₺113,90 KDV Dahil
₺134,90 KDV Dahil

Tıraş Malzemesi

Tıraş çok uzun zamandır erkekler için önemli bir bakımdır. Özellikle her gün tıraş olması gereken erkekler için tahriş ve yanma gibi sorunlar ortaya çıkarabilmektedir. Bakımlı ve şık görünmek isteyen erkekler bu tıraş sorunlarını da ortadan kaldırmak isterler. Tıraş çok uzun zaman belirli malzemelerle yapılmıştır. Bu malzemeler hala geçerliliğini korumaktadır. Eski zaman berberlerinin hünerli ellerinde harikalar yaratan bu malzemeler hala bir çok yerde kullanılmaktadır.

Berberin en önemli tıraş malzemesi olan ustura

Ustura tıraş olmak için en önemli malzemelerden biridir. Şimdi her evde olan tıraş bıçakları eski zamanlarda ustura olarak kullanılmaydı. Usturanın en önemli özelliği keskin olmasıdır. Keskinliğini kaybeden bir ustur hiçbir işe yaramaz. Bu nedenle belirli zaman aralıklarında keskinleştirmek için işlem yapılması gerekir. Televizyonlardan ve filmlerden görenler ustura ile tıraş olmayı çok kolay gibi düşünse de maharetli ellerde ve tecrübeli bir şekilde yapılması gereken bir uygulamadır.

Ustalık gerektiren ustura yanlış kullanımda ciltte keskin yaralar açabilmektedir. Fakat sinek kaydı tıraş da bu usturalar ile mümkün olmaktadır. İyi bir tıraş ustura ile olur.

Cilt tahrişlerinde kullanılan tıraş malzemesi

Tıraş her gün yapıldığında çok ciddi cilt tahrişlerine neden olabilmektedir. Bunun ortadan kalkması için tıraş sonrası sakinleştirici bazı uygulamalar yapılmalıdır. Talk pudrası bunlardan biridir. Tıraştan sonra meydana gelebilecek tahrişleri ortadan kaldırır ve kızarıklığı giderir.

Nem açısından da zengin olması cildi besleyeceği için sonraki tıraşlar için de kolaylık sağlayacaktır. Vanilya kokusu ile hoş bir aroma da veren talk pudrası son zamanlarda erkeklerin ilgisini çekmektedir. Yumuşak ve ipeksi bir dokunuş hissi için talk pudrası en iyi destekçiniz olacaktır.

Gül kokulu çeşidi ise ciltte gül yumuşaklığının elde edilmesini sağlar. Düzenli kullanımdan sonra nemli ve sağlıklı bir cilde sahip olunur ve tıraş artık çok daha kolay bir hale gelir. Tıraşın sorunsuz geçmesi için cilt mutlaka nemli olmalıdır. Sakalların yoğun olduğu kişilerde bu durum talk pudrası ile mümkün olabilir. Bu nedenle düzenli talk pudrası kullanımı oldukça önemlidir.

Kişiye özel tıraş malzemesi çeşitleri

Tıraş anında kullanılan boyun kağıtları hijyenik olmayabilir. Bu sağlık özelliğini sağlamak adına kişiye özel olabilen tek kullanımlık boyun kağıtları kullanılmalıdır. Suya dayanıklı ve yumuşak olması tıraş yapmayı da kolaylaştırmakta ve tıraş olan kişiye konfor sağlamaktadır. Kişiye özel rahatsızlıkların önlüğü kullanan diğer kişilere geçmesini engeller ve hijyenik bir tıraş sağlar.

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR