Scrub İle Yenilenmiş ve Tazelenmiş Bir Cilt 

 

Daha sağlıklı ve yenilenmiş bir cilt görünümüne ulaşmanın yolu cildi ölü hücrelerden tamamen arındırmaktan geçer. Ölü deri katmanından kurtulmak için gerçekleştirilen scrub işlemi sırasında kullanılan scrub ürünleri doğal içerikleri sayesinde etkili bir sonuç almanızı sağlar. Bu ürünler sayesinde cildiniz yenilenerek daha sağlıklı, canlı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.    

 

Scrub: Vücudu Ölü Derilerden Arındırmanın En Etkili Yolu 

 

Son zamanların trend bakım yöntemlerinden biri olan scrub ve en çok sorulan “Scrub nedir?” sorusunun cevabı bakımına özen gösterenler tarafından merak edilebilir. Tüm vücuda uygulanabilen scrub, ovarak cildi ölü hücrelerden soyma işlemine verilen addır. Genellikle vücut için tercih edilen scrub’ı uygun ürün kullanımı ile yüz için de gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Cilt için sayısız faydası bulunan scrub işlemini etkili bir şekilde gerçekleştirmek için özel formülleri bulunan doğal scrub ürünlerini kullanmak oldukça önemlidir. 

 

Fnx Barber Raspberry-Mint Yüz ve Vücut Scrub Maske, içeriğinde bulunan zeytin çekirdeği sayesinde cildi yağ ve kirlerden tamamen arındırarak benzersiz bir temizlik sunar. Aynı zamanda ölü deri hücreleri ciltten uzaklaştırmaya yarayan bu ürünü hem vücut hem de hassas yüz bölgesi için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Scrub sayesinde yenilenmiş ve tazelenmiş bir cilde sahip olarak tüm vücudunuzda gerçek bir rahatlama ve ferahlık yaşayabilirsiniz. 

 

Yüz ve vücut scrub çeşitlerini kullanırken dikkat edilmesi gereken püf noktaları vardır. Her şeyden önce scrub’ın nemli cilde uygulanması gerekir. Uygulama öncesinde cildi sıcak suyla rahatlatmak daha etkili sonuç sağladığı için scrub işlemini banyoda gerçekleştirebilirsiniz.

 

Scrub’ı masaj yaparak cilde uygulamanız oldukça önemlidir. Küçük dairesel hareketlerle scrubı tüm vücudunuza ve yüzünüze sürmek kan dolaşımını hızlandırarak cildinizin yenilenmesine sağlar. Scrub’ın içinde bulunan bütün tanecikler eriyene kadar devam ettirmeniz gereken sürme işleminden sonra scrub uyguladığınız bölgeleri bol su ile yıkayarak bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Scrub ürünlerini, daha hassas bir yapıya sahip olduğu için göz ve dudak çevresinden uzak tutmanız gerekir. Bunun haricinde kullandığınız ürün uygun olduğu sürece scrub işlemini, ayaklarınızdan yüzünüze kadar vücudunuzun her bölgesine uygulayabilirsiniz. Bu şekilde scrub sonrasında cildinizde oluşan bebeksi yumuşaklığın ve pürüzsüzlüğün keyfini uzun süre yaşayabilirsiniz.    

 

Scrub Uygulamasının Cilt için Faydaları

 

Scrub yüz temizleyici ürünler, cildinizin üstünü kaplayan ve nefes almasını engelleyen ölü deri katmanını soyarak alttan yenilenmiş bir cildin açığa çıkmasını sağlar. Vücut için de aynı etkiyi sağlayan scrub, tanecikli yapısı sayesinde cildinize masaj yapar. Scrub uygularken gerçekleştirilen masaj, kan dolaşımını hızlandırarak cildi sağlığına kavuştururken aynı zamanda vücudunuzu rahatlatarak daha zinde kalmanızı da sağlar. 

 

Scrub ile masaj yapmak selülit için de olumlu sonuçlar almanızı mümkün kılar. Düzenli olarak scrub uygulaması gerçekleştirdiğinizde selülitlerde gözle görülür bir azalma yaşayabilirsiniz.  

 

Scrub işlemi ölü deri tabakasını soyduğu için batık oluşumunun önüne geçmede oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca kıl köklerini yumuşattığı için scrub sonrası epilasyon yapmak daha acısız ve kolay bir hale dönüşür. 

 

Scrub sırasında gözenekler açıldığı için işlemden sonra tonik, losyon ya da nemlendirici gibi cilt bakım ürünlerini kullanarak bu ürünlerden daha fazla fayda sağlayabilirsiniz.

 

Kullandığınız scrub ürününün zengin içeriklere sahip olması birçok cilt sorunuyla etkili bir şekilde mücadele etmenizi sağlar. Kuru bir cilde sahipseniz yoğun nemlendirici özelliği bulunan scrub’ları tercih edebilirsiniz. Yağlı bir cilt için en uygun seçenek, cildi fazla yağdan arındırarak etkili bir temizleme sunan scrub’lar olacaktır. 

 

Cilt tipinizle uyumlu scrub çeşitleri ile etkili ve güçlü bir bakım gerçekleştirerek hayalinizdeki sağlıklı ve canlı cilt görünümüne ulaşabilirsiniz.  

 

 


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR