Gizlilik Politikasısı Hakkında Merak Edilenler

 

Piyano Kozmetik Kimya Tekstil Yayıncılık Reklamcılık Organizasyo nSanayi ve Ticaret Limited Şirketi, www.fonexkozmetik.com sitesini kullanan tüm kullanıcıların gizliliğini korur ve buna saygı gösterir. Buna bağlı olarak, sizinle ilgili bilgi içeren herhangi bir şey, bu gizlilik politikasında açıklandığı  şekilde ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği , sizin izniniz olmadan ya da yasal bir yaptırım olmadığı sürece üçüncü şahıslarla paylaşmayacaktır.

WWW.FONEXKOZMETİK.COM GİZLİLİK POLİTİKASI NELERİ KAPSAR?

• Bu gizlilik politikası www.fonexkozmetik.com URL’si ile başlayan tüm sitelerde geçerlidir.

• Herhangi bir sitede www.fonexkozmetik.com logosunu görmeniz bu güvenlik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamına gelmez. URL’yi kontrol etmeniz ve gerçekten www.fonexkozmetik.com’a ait bir sayfa olduğundan emin olmanız gerekir. Zira logomuzu izinsiz ve kötü niyetle kullanmak isteyen kişiler olabilir. Böyle durumlarda lütfen bizimle iletişim kurarak durumu bildiriniz. 

• www.fonexkozmetik.com a  verdiğiniz bilgiler (üyelik bilgileri, email, fatura adresi, teslimat adresi vs.) yasal yaptırım gerektiren durumlar dışında üçüncü kişiler ile paylaşılmaz,

• www.fonexkozmetik.com da bir ürün satın alırken kullandığınız kredi kartı bilgileriniz, herhangi bir sayfada girilen bütün bilgiler, tarayacınızın(Browser) alt kısmında küçük anahtar ile simgelenen güvenlik ağı ile şifrelenerek sistemlerimize aktarılmakta ve bu sayede dışarıdan bu bilgilerin alınması, okunması ya da kullanılması mümkün olmamaktadır. Şifrelenerek sistemlerimize aktarılan bu bilgiler arasında yer alan kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, kart tipi ve CVV2 güvenlik numarası kesinlikle şirket personeli tarafından görülememektedir. Ayrıca bu kredi kart numaraları www.fonexkozmetik.com tarafından saklanmamaktadır.

 WWW.FONEXKOZMETİK.COM HANGİ KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ SAKLAR?

• Sitemizi ziyaret için herhangi bir kişisel bilginizi bize vermek zorunda değilsiniz. Ama siteden alışveriş yapabilmek için üye olmanız veya anonim olarak alışveriş yapabilmek için bazı kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir.

Tarafımıza ulaşan kişisel verileri hangi şartlarda işlediğimiz şirketimizin KVKK Politikasında yer almaktadır. Ayrıntılı bilgi için internet sitemizde yer alan ilgili politikaya www.fonexkozmetik.com/kvkk’dan ulaşabilirsiniz.

KİŞİSEL BİLGİLERİN GÜVENLİĞİ:

•  www.fonexkozmetik.com vermiş olduğunuz tüm kişisel verileriniz 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı ve ilgili kanunlar gereğince gizli tutar. Ancak şirket iş süreçlerine bağlı olarak  yaptığınız alışverişlerde ürünü satın aldığınızda, ürünü teslim edebilmek için adınızı ve adresinizi bildirmeniz zorundadır. Bu iki bilgi ürünün size ulaşması aşamasında lojistik firmasına verilir. Kredi Kartı bilgileriniz sadece bankaya onay için gelir.

•  www.fonexkozmetik.com hakkınızdaki kişisel bilgileri ancak, mahkeme kararı gibi bir yasal yaptırım sonucu yetkili kurumlara vererek üçüncü şahıslarla paylaşır.

Site Güvenliği Politikalarımız Nelerdir 

www.fonexkozmetik.com internet üzerinden alışverişin yaygınlaşmasını amaçlamaktadır. Bu amacın gerçekleşmesinin önündeki en önemli engellerinden biri zamanında tedarik bir diğeri ise internet kullanıcılarının web sitelerinden yapılan alışverişi güvenli bulmamasıdır. Biz bu güveni tesis etmek için, bütün e-ticaret sitelerinde olduğu gibi, sitemizden gerçekleştireceğiniz siparişlerin güvenli sayfalardan yapılmasını sağlıyoruz. Geneldewww.fonexkozmetik.com  üyeleri Tüzel yapıda firmalar olduğundan firmaya ait kredi kartları ve ödeme hesapları sistemimize tanımlanmak kaydı ile işlem yapılmaktadır.Bütün sipariş aşamaları tamamen 128 bit ssl güvenliği altındaki sayfalardan gerçekleştirilmektedir. Sipariş aşamalarına geçtiğinizde adres bölümünün "https://" ile başladığını göreceksiniz. Bu yaptığınız işlemin tamamen güvenli bir ortamda gerçekleştirildiğini gösterir. Üçüncü kişiler kredi kartı bilgilerinize ulaşamaz.

Sanal POS'larımızdan geçecek olan kredi kartı bilgileriniz SSL denilen 128 bit kodlama yöntemiyle şifrelenmektedir. Bu yazılım, uluslararası güvence altındadır.

3D SECURE NEDİR NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bu sistemde, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz. 

Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified By Visa", Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir. Bu sistemi aktive etmek için bankanıza ayrıca bir ücret ödenmesi gerekmemektedir.

Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

                    

3D SECURE NEDEN GÜVENLİDİR?

3 D Secure sisteminde ,sanal ödeme işlemi gerçekleşirken,banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır.Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanılmasını engellemektedir.

3D SECURE NASIL İŞLER?

Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır. Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

Kredi kartı bilgileri kaydediliyor mu?

Sipariş aşamalarında kullandığınız kredi kartı bilgileriniz sunucularımızda tutulmamaktadır. Yapılan işlemin mağazalardan yaptığınız işlemle arasında hiçbir fark yoktur. Biz kart numaranızın sadece ilk 4 ve son 4 rakamını görürüz. Bu kayıtlar da bize bankamız tarafından sağlanmaktadır.


 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR