Tıraş Sonrası Balm ile Nemli ve Canlı Bir Cilt

 

Tıraş sırasında gerilen cildi yumuşatmaya yarayan tıraş sonrası balm çeşitleri zengin içerikleriyle tıraştan dolayı yıpranan cildin onarılmasına da yardımcı olur. Tıraş balsamı, özellikle kuru ciltler için yoğun bir nem sağlayarak tıraş sonrası ciltte tahriş, kızarıklık ve yanmaların oluşmasının önüne geçer. Hoş kokularıyla da gün boyu ferahlık sağlayan tıraş sonrası balm çeşitleri erkekler için vazgeçilmez bakım ürünleri arasında yer alır.  

 

Tıraş Sonrası Balm ile Cildinize Nem Takviyesi Yapın

 

Tıraş sonrası balm adıyla da bilinen ve cilt için oldukça faydalı olan “Tıraş balsamı nedir?” sorusunun cevabı cilt bakımına ve sağlığına özen gösteren erkekler tarafından merak edilebilir. Tıraş sonrası balm, içeriğinde bulunan doğal yağlar sayesinde cilde yoğun bir şekilde nem takviyesi yapan ve kremsi bir yapıya sahip olan erkek bakım ürünleridir. Özellikle kuru ciltler benzersiz bir bakım sunan tıraş balsamları tıraş sonrası cildi besleyerek onarmaya da yardımcı olur.

 

Tıraş sırasında jilet kullanımı cildin üst tabakasını soyarak cildi olduğundan daha hassas bir hale getirir. Yanmalara ve tahrişe sebep olan bu durum zamanla cilt görünümünü bozarak cildin sağlığını yitirmesine yol açabilir. Gözenekleri açıldığı ve ufak kesikler oluştuğu için de mikroplara karşı savunmasız hale gelen cildi korumak için kullanılan tıraş kolonyaları, içeriğinde bulunan yüksek alkol oranından dolayı ciltte kuruma yaşanmasına sebep olabilir.

  

Tıraş sonrası balsam ise doğal yağlardan oluşan zengin formülü sayesinde kurutmadan cildin korunmasına yardımcı olur. Özellikle cildinizde tıraş sonrası oluşan kuruluk, dökülme, yanma ve gerginlik gibi sorunlar yaşıyorsanız tıraş balsamları sayesinde cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirerek bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Tıraş sonrası balm çeşitleri ile cildinizi yatıştırarak kızarıkların olmadığı düzgün ve pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. 

 

Fnx Barber Mariner Tıraş Balmı, zengin formülü ile tıraşın yıpratıcı etkisinden dolayı zarar görmüş cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Cilde yoğun bir nem takviyesi sağlayarak cildi daha bakımlı, canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmayı sağlar. Denizin serinliğini teninize taşıyan ferah kokusu ise gün boyu kalıcılığını sürdürerek herkes üzerinde büyüleyici bir etki yaratır.   

 

Tıraş Sonrası Balm Sayesinde Daha Genç ve Sağlıklı Bir Cilde Kavuşun 

 

İyi bakılmayan bir cilt yaşlanma belirtilerinin erken yaşlarda görülmesine sebep olur. Özellikle kuru ciltler, erken yaşlanma belirtileri olan ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşması için daha müsait bir yapıya sahiptir. Bu durumu engellemenin yolu ise cilde düzenli bir şekilde nem takviye yaparak bakım uygulamaktan geçer.

 

Tıraş olmanın kurutucu etkisinden cildinizi korumak için her tıraş sonrası tıraş balsamı kullanarak cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirebilirsiniz. Tıraşın yıpratıcı etkilerinden cildinizi koruyarak daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Tıraş balsamı sayesinde yoğun bir şekilde nemlenerek canlanan cildiniz sayesinde genç görünümüzü uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz. 

 

Cildin ihtiyaç duyduğunu nemi sağlayarak eşsiz bir tıraş sonrası bakım gerçekleştiren tıraş balsamlarını kullanırken bir takım noktalara dikkat etmeniz cildinizi daha da canlı bir hale getirecektir. 

 

Bunun için tıraş sonrası balsam tavsiye edildiği şekilde az bir miktarda alınarak cilde uygulanmalıdır. Balsamı cildinize sürerken dairesel hareketlerle masaj yapmanız hem kan dolaşımını hızlandıracak hem de balsamın içeriğinde bulunan besleyici yağların cilt tarafından tamamen emilmesini sağlayacaktır. Dairesel hareketlerle masaj yaparken parmaklarınızı aşağıdan yukarıya doğru hareket ettirmeyi ihmal etmeyin, bu şekilde sarkmaların önüne geçip daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. 

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR