Vücut Spreyi

Kişisel bakımına önem vermeyen insanlar olabileceği gibi çoğunluğumuz kişisel bakımımıza önem vermektedir. Vücudumuz bizler için önemlidir. Gerek özel günlerde, gerekse normal sıradan bir günde güzel kokmak hepimizin tercihi. Tam bu noktada vücut spreyi yardımımıza koşmaktadır.

 

Vücut spreyi, deodorant gibi terleyen bölgelere uygulanarak terlemeyi önleyebileceğiniz bir ürün değildir. Daha çok parfüme benzeyen, parfüm gibi ürünlerdir. Vücut spreyleri de parfümlere benzer bir şekilde esanslardan üretilmiştir. Birçok parfüm markasının vücut spreyi bulunur. Sadece bu markalarla sınırlı olmayıp sadece vücut spreyi üreten markalar da bulunmaktadır. Bu ürünü kullanmak vücuda abartmadan bir koku aşılamanın en kısa ve uygun yoludur. Parfüm ve kolonyalara göre bu spreyler daha hafiftir. Duştan çıkınca vücudun birçok bölgesine sıkılan bu ürün, parfüm ve kolonyaya göre daha çok miktarda kullanılmaktadır. İnsanlara yoğun koku nedeniyle rahatsızlık vermemek adına doğru miktarda kullanılması önerilir.

 

Vücut Spreyi Özellikleri Nelerdir?

 

Vücut spreyi kullanımında bazı tavsiyelere ve özelliklere bu başlık altında yer verilecektir. Üründe nemlendirici ve antioksidan özelliği, vücudunuz için son derece önemli bir özelliktir. Çeşitli meyve özlerinden yararlanılarak farklı seçeneklerin sunulması gerekir. Birbirinden farklı meyve özlerinin kullanıldığı spreyler gün boyu rahat ve ferah hissetmenizi sağlayacaktır. Bu farklı kokuları deneyerek tarzınıza en uygun ürünü alabilirsiniz. Spreylerin formülünde vitamin ve minerallerin bulunması aranabilecek ekstra özelliklerden bir diğeridir. Seçtiğiniz ürünün cildi nemlendiren, dış etkenlere karşı koruyan, besleyen vitamin veya minerallere sahip olması gerekir.

 

Vücut Spreyi Ne Şekilde Kullanılmaktadır?

 

Tatlı ve aromatik kokulara sahip spreyler daha kullanışlı bir yapıdadır. Vücut spreyleri ideal zaman olarak duş sonrasında kullanılmaktadır. Çünkü duşta vücudun nemi büyük oranda kaybedilmektedir. Nemlendirici özelliği olan spreyler cildin yenilenmesini sağlar ve bu özelliği sayesinde kokunun uzun süre vücutta kalmasını sağlar. Kremlere göre spreylerin kokusu daha yoğundur. Bu nedenle vücudun neresine sprey sıkılması gerekir, bunun iyi bilinmesi gerekmektedir. Vücut spreyleri için bazı uygun bölgeler bulunmaktadır. Bunlar, bilek içleri, ayak bilekleri, boyun ve benzeri kan akışının hızlı olduğu bölgelerdir. Kullanacağınız spreyin eşsiz kokusu böylelikle çok daha fazla yayılacaktır. Sprey ürünlerini yaklaşık olarak 30 cm uzaktan sıkarak size bir zararı dokunmadan kullanabilirsiniz.

 

Özelliklerini belirttiğimiz ürünü Fonex Kozmetik Web Sayfasından inceleyebilirsiniz. Sitemiz sizlere hızlı, kolay ve güvenilir alışveriş imkânı sunmaktadır. Siz de bu imkânlardan faydalanmak istiyorsanız hemen üye olun, giriş yapın ve istediğiniz ürünü sepete ekleyerek sipariş verin.