Saç Köpüğü

Saç köpüğü son zamanların en çok kullanılan ürünlerinden bir tanesi. Saçın istenilen şekilde kalmasını sağlayarak ve saça hacim kazandırarak gün içerisinde dikkat çekici saçlar sahip olmanızı sağlıyor. Saç köpüklerinin artması ile beraber saçı ağırlaştırmayan formüller daha çok dikkat çekiyor. Saç köpüğü kullanırken saçı yıpratmamak da en önemli kurallardan bir tanesi. Erkek kadın fark etmeksizin herkesin kullandığı bu ürünler farklı çeşitler ile karşımıza çıkıyor.

Saçı yıpratmadan besleyen saç köpüğü çeşitleri

Son zamanlarda gelişen teknoloji ile beraber saç köpüğünün özellikleri arasına saçı beslemek ve parlaklık kazandırmak da girdi. Bu sayede saç şekillendirirken bakım yapmak da mümkün hale geldi.

 

Matte look saç köpüğü de bu ürünlerden bir tanesi. Saçı kalıp gibi şekillendirmediği için saçınızda oluşacak ağırlık hissini ortadan kaldırıyor. Esnek şekillendirme özelliği saç şekillendirme gücünden de hiçbir şey kaybettirmeyen bu ürün sayesinde yumuşak ama saatlerce aynı şekle sahip saçlara sahip olabilirsiniz. Özellikle bukleli ve dalgalı saçlara sahip kişilerin vazgeçemeyeceği saç köpüğü ile yumuşak ve şekilli buklelere rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Saça bakım yapıp parlaklık kazandırması ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Matte look extra güçlü saç köpüğü şekil alması çok daha zor saçlar için kurtarıcı. Özellikle ince telli ve çabuk elektriklenen saçlar bu köpük ile kolayca şekle giriyor. İçerdiği keratin sayesinde de saçları besleyen ve onaran extra güçlü saç köpüğü ile hem şekilli hem de parlak saçlara sahip olmak çok kolay. Saç köpüğünün sertleştirici etkisini esnek ve yumuşak dokunuşlar ile sağlayan ürün sayesinde saçlarınız istediğiniz şekle girerken canlılığından da hiçbir şey kaybetmiyor.

Her saç teline uygun saç köpüğü kullanımı

Ürün seçtikten sonra önemli olan diğer bir konu da saç köpüğü kullanımı olmaktadır. Saç köpüğün doğru kullanımı saç tipine göre de değişiklik göstermektedir. İnce telli saçlara sahipseniz saçınızın daha hacimli olması için hem hacimli saç köpüğünden edinmeli hem de bol miktarda uygulamalısınız. Aksi takdirde elektriklenme gibi bir sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yağlı saçlara sahipseniz ürünlerden orta miktarda kullanmalı ve saçınıza uyguladıktan sonra kurutmadan önce bir süre beklemelisiniz. Bu sayede köpük saçlarınıza daha iyi nüfuz eder. Kalın telli saçlarda kabarıklık en çok dikkat eden sorun olmaktadır. Bunu ortadan kaldırmak adına saç köpüğü uygulamadan önce yumuşatıcı bir bakım kremi uygulamak işinizi kolaylaştırır.