Tonik

Yüzümüz dış etkenlerden en çok etkilenen parçamızdır. Makyaj kullanımının da artması ile cilt temizliği çok daha önemli bir hale gelmiştir. Bu makyaj ürünlerinin fazla kullanımı cilt sorunları meydana getirebileceği için temizleyici ürünler artık zorunlu görülmektedir. Tonikler bu temizleyici ürünlerin en önemli parçasıdır. Doğru tonik seçimi ile cildinizi nemlendirme, temizleme ve besleme gibi etkileri bir ürün sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Tonik seçimleriniz cildinize uygun olmalıdır.

Temizleyici tonik yararları

Cilt gözeneklerinin makyaj malzemeleri ile tıkanması ilerleyen zamanlarda sivilce, akne gibi sorunlar yaratacağı için mutlaka doğru temizlenmelidir. Cilt temizliğinizin de ilk parçası tonik kullanımıdır. Gözenekleri açan ve sıkılaştıran tonik ile cildinizin temizlendiğini ve tazelendiğini hissedebilirsiniz. Temizleyici jeller ve solüsyonlar tam anlamıyla temizlik sağlayamaz. İlk katmanı temizlediği görülse de gözeneklere kadar inemediği için tamamlanan bir temizlik pek mümkün değildir.

Çok iyi temizlendiğini düşündüğünüz cildinize iyi bir tonik uygulaması yaparsanız aradaki farkı çok rahat gözlemleyebilirsiniz. Açık gözenekler de siyah noktaya neden olabileceği için mutlaka sıkılaştırılmalıdır. Bu da ancak tonik ile mümkün olabilir.

Her bütçeye uygun tonik seçimi

Fnx barber yüz temizliğe toniği ciltteki kalıntıları temizler ve ferahlık hissi verir. Her katmanına ulaşabilen bu ürün ile cildin gerçek temizliği mümkün olmaktadır. Temizleyici ürünlerden sonra kullanacağınız tonik ile sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Gözeneklerin tam olarak temizlenmesi ise sonrasında yaşayacağınız cilt problemlerini engelleyeceği için en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

Sadece cilt temizliği için değil saç besleyici özelliğinden kaynaklı saç tonikleri de sıkça kullanılmaktadır. Saçı besleyen ve canlandıran tonik sayesinde çok daha hareketli ve bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Vitaminlerle zenginleştirilmiş ve bitkisel içeriğiyle de dikkat çeken saç toniği ile kuru ve yıpranmış saçlara veda edebilirsiniz. Cildiniz gibi saçlarınızın da derinlemesine temizliğe ihtiyacı vardır. Bu nedenle aynı özeni saçlarınıza da göstermelisiniz. Saç toniği kullanarak derinlemesine bakım ve onarım sağlayabilirsiniz.

Yazı doğru tonik ile karşılayın.

Yazın güneşe çok maruz kalınacağı için cilt zarar görmekte ve sorunlar yaşamaktadır. Bu nedenle ya ayının bunaltıcı ve kavurucu sıcakları gelmeden cildinizi besleyip tazelemek için tonik kullanımın ağırlık verin. Bu sayede oluşabilecek sorunlar erkenden engellenebilir. Her yaş kesimine uygun tonikler ile çevre kirliliğinden meydana gelen artıkları da kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. En iyi bakım doğru temizlik ile başlar ve yine temizlikle sürdürülür.