₺16,90 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Yeni Ürün
₺16,90 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Yeni Ürün
₺16,90 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Yeni Ürün
₺16,90 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Yeni Ürün

Kolonya

Kolonya çok uzun süredir kullanıla n ve hemen her evde bulunan hoş kokulu bir üründür. Yapımı yaklaşık 250 yıl öncesine kadar dayanmaktadır. İtalya dan çıkış yapan ürün , şimdilerde bir çok ülkenin piyasasında önemli bir yere sahiptir. Kolonya kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da vardır. Kolonya seçimlerinde de özelliklerine dikkat etmek çok daha iyi seçimler yapmanıza yardımcı olacaktır.

En iyi kolonya çeşitleri

Kolonya seçimi yaparken doğru noktalara dikkat etmek çok önemlidir. Berrak olan ve kokusu değişmemiş kolonyaları tercih etmek taze ürünü almayı kolaylaştıracaktır. Sağlıklı bir şekilde imal edilmemiş kolonyalar sağlık konusunda da risk yaratacağı için mutlaka güvenilir kanallardan temin edilmelidir.

Fonex barber macho men kolonya ferahlığı ve enerji verici hissi ile en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Yaz sıcaklığını ve terlemenin vermiş olduğu kötü kokuyu uzaklaştırmak için en büyük yardımcınızdır. Her sırt çantasında mutlaka olması gereken ürünlerin başında gelmektedir.

Farklı koku aroması ile her kesime hitap edebilmektedir. Kokusunu mutlaka önemsemeniz gerekir ve bazı kolonya çeşitleri farklı tenlerde farklı kokular yayabilmektedir. Bu nedenle bir süre teninizde beklettikten sonra ürünü seçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

En sevilen kolonya çeşitleri ile serinleyin.

Yazın vermiş olduğu sıkıntılı hislerden kurtulmak için kolonyayı mutlaka denemelisiniz. Bu ferahlık hissi ile gün içerisinde kendinizi çok daha zinde ve rahat hissedebilirsiniz. Kolonya kullanımı özellikle yaşlılarda yaz aylarında güneş çarpması gibi etkileri de azaltmaktadır. Bu nedenle kullanımının yaygınlaşması oldukça önemlidir.

Ani tansiyon değişikliklerinde de en sık kullanılan ürün kolonyadır. Hemen her evde farklı çeşitleri bulunan kolonyalar ile cildinizi ferahlatıp nefes almasını sağlayabilirsiniz.

Sağlık için kolonyanın önemi

Kolonyanın ilk çıkışında amacı tıbbi kullanımdır. Kolonyanın koku ve ferahlık verici özelliği ise sonradan keşfedilmiştir. Antiseptik özelliği ile yara ve enfeksiyon temizliğinde, ameliyat zamanlarında kullanılmıştır. Sonrasında kozmetik alanda tüketicilerin dikkatini çekmiş ve bu alanda kullanımı yaygınlaşmıştır. Eğer uygun koşullarda saklanabilirse 4-5 yıl kullanım şansı tanımaktadır. Sağlık olarak da ciltteki yanmayı ve tahriş hissini ortadan kaldırabileceği için kullanımı önemlidir.

Kolonya seçimi pahalı parfümler seçemeyen kişiler için de önemlidir. Doğru kokuyu seçen kişiler hem ferahlığa hem de hoş kokuya sahip olabilecekleri için parfüm benzerliği özellikler taşımaktadır. Kolonyanızı serin yerlerde muhafaza etmek daha uzun süre kullanım avantajı sağlayacağı için güneşten uzak tutmanız oldukça önemlidir.