Briyantin

Şimdiki ürünler ortaya çıkmadan önce 20. Yüzyılın başlarında saç bakımında ve şekillendirmede ilk ortaya çıkan ürün briyantin olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkek veya kadı fark etmeksizin saç bakımında yardımcı olan briyantin ile saçlar çok daha kolay şekil almakta ve parlak bir görünüme sahip olmaktadır. Bir parfümcü tarafından keşfedilen bu ürün kendisine has kokusu ile de uzun zaman bakım konusunda sınıfında tek olmayı sürdürmüştür. Yeni ürünler çıkmaya başladıktan sonra geri planda kaldığı düşünülse de hala en çok kullanılan saç bakım ürünlerinden bir tanesidir.

Erkekler için saç bakımında uzman

Wax ortaya çıkmadan önce çok uzun zaman kullanılan briyantin erkeklerin istediği geriye doğru rahat taranan saçlar için en çok tercih edilen üründür. Özellikle uzun saçlı erkeklerin saçlarını toplayabilmek ve geriye tarayabilmek için büyük yardım aldığı briyantin sayesinde saçlar çok daha parlak bir görünüme sahip olur. Saç yapısı kuru olan kişilerin saç şekillendirmeden önce de kullandığı bu ürün ile hem canlı hem de şekilli saçlara sahip olabilirsiniz.

Kuaförlerin en büyük yardımcısı briyantin kullanımı

Çok uzun zamandır kuaförlerin en büyük destekçisi olan briyantin saçlara elektriklenmeye sebep olacak bir işlem yapıldıktan sonra veya önce kullanılabilmektedir. Bu sayede saç yapılan işlemlerden fazla etkilenmez ve canlılığını kaybedip pürüzsüzleşmez. Briyantin kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken nokta kullanılması gereken miktardır. Çok fazla briyantin kullanımında saçlarda yağlı bir görüntü meydana gelebilir. Bu nedenle çok az miktarda briyantinin iki el ile saç uçlarına sürülmesi en doğru kullanım olacaktır. Saçlarınıza briyantini sürerken elektriklenmeyi de alması adına mutlaka elinizdeki tam miktarı yedirmeniz gerekir.

En uygun briyantin fiyatları

Briyantin diğer saç bakım ürünlerine göre oldukça uygun fiyatlardadır. Bu nedenle pahalı ürünlere yanaşmak istemeyen kesimin de dikkatini çekmektedir. Hemen her evde briyantin kolaylıkla bulunabileceği için elektriklenme sorunu giderek tarihe karışacaktır. Briyantinin az miktarda tüketilmesi ile alınan paket de uzun süre kullanılmaya devam edilebilir.

Briyantinin kendi başına sabit tutucu özelliği yoktur. Bu nedenle bazı durumlarda jöle ile de karıştırılarak sabit tutucu özellik kazandırılabilir. Bu sayede hem canlı hem de şekilli saçlar kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Fakat kullanım esnasında kesinlikle saç diplerine uygulama yapılmamalıdır. Aksi takdirde briyantinden gerekli verim alınamaz ve yarar sağlanamaz. Kullanım yapılırken saç uçlarına ve gövdesine uygulama yapılması en doğru ve sağlıklısı olacaktır.