ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Duş Jeli

Banyo yapmaktan, banyoda vakit geçirmekten hepimiz keyif alırız. Hele ki sıcak yaz günlerinde ılık bir duş gibi dinlendiren hiçbir şey yoktur. Bu sayede hem ter kokusundan kurtulmuş hem de dinlenmiş oluruz. Banyo yaparken lif, şampuan, sabun gibi çeşitli ürünler kullanırız. Banyo yaparken kullandığımız ürünlerden birisi de duş jelidir. Duş jeli, gerek kokusu ile gerek temizleyiciliği ile ön plana çıkan bir üründür. Duş jeli seçiminde dikkat etmemiz gereken unsurlar vardır. Cildiniz için en uygun ürünü seçmelisiniz.

 

Duş Jeli Kullanımında Dikkat Edilecek Unsurlar

 
 • Kullandığınız ürün miktarını abartmamalısınız. Çünkü bu ürünü çok fazla kullanmanız durumunda sağlığınız açısından olumsuz etkiler ortaya çıkabilir.
 • Ürünün içeriğindeki PH değeri, cildi kurutmadan temizleme imkânı sağlayacaktır.
 • Ürünü seçerken içeriğine bakın ve fazla zararlı kimyasal olmamasına özen gösterin. Güvendiğiniz organik ürünler üreten markalar var ise o markaları tercih edebilirsiniz.
 • Ürünü alırken sırf ucuz diye kalitesiz ürün tercih etmeyin.
 • Farklı ürünleri deneyin. Böylelikle farklı özelliklerden faydalanmış olacaksınız.
 • Lifleri sık sık temizleyin. Çünkü bu ürünler kolaylıkla bakteri oluşumuna neden olurlar ve temizlenmemesi durumunda size zarar verebilirler.
 • Nemlendirici özelliği olan veya içeriğinde E vitamini olan ürün, cildi kuru kişiler için ideal ürünlerdir.
 • Vücudunuzu yağdan arındıracak ürün, yağlı vücuda sahip olan kişiler için gayet ideal ürünlerdir.
 • Ürünün PH değeri 7’nin altında olmalıdır.
 • Ürününüzün içeriğine bakın ve içeriğinde sülfat ve paraben olmamasına özen gösterin.
 • Ürünü kullandınız ve sonrasında cildinizde problemler oluştuysa bir cilt doktoruna görünün.
 

Duş Jeli Kullanım Şekli Nasıldır?

 

Yüzlerce çeşidi bulunan bu ürünün size uygun olanını seçmekle işe başlayabilirsiniz. Piyasada birçok çeşidi bulunan bu ürünleri göz önüne aldığınızda işin en zor kısmı burasıdır. Banyoya girin ve suyun sıcaklığını istediğiniz derecede ayarlayın. Duş jeli ve lifinizi banyoya girmeden önce hazırlamanız gerekir. Bir miktar duş jelini lifin üzerine boşaltarak vücudunuzda köpürmesini sağlayın. Bunu tüm vücudunuza uyguladığınıza emin olduktan sonra vücudunuzu durulayın. Eğer ürününüzün kokusu üzerinde kalsın istiyorsanız sadece köpükten arınmanız yeterli olacaktır. Çok fazla durulamanız durumunda ürününüzün kokusu uçup gidecektir. Ancak yeterli durulama yapmamanın vücudunuza zararı olduğunu düşünüyorsanız bunu uygulamayabilirsiniz.

 

Belirtilen özelliklerdeki ürünleri Fonex Kozmetik Web Sayfasından inceleyebilirsiniz. Sitemiz sizlere hızlı, kolay ve güvenilir alışveriş imkânı sunmaktadır. Siz de bu imkânlardan faydalanmak istiyorsanız hemen üye olun, giriş yapın ve istediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek sipariş verin.

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR