ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Saç Fırçası ve Tarak: Saç Şekillendirme Yardımcıları

 

Genellikle saçları yıkadıktan sonra kullanılan ve saç tellerinin dolaşıklığını açmaya yarayan saç fırçası tarak çeşitleri aynı zamanda saçları şekillendirmede kullanılan en büyük yardımcılardır. Farklı malzemelerden üretilen ve farklı diş yapılarına sahip olan saç fırçası ve taraklar her saç tipine uygun seçenekler sunar. Saçlarınızın yapısına ve saçlarınıza vermek istediğiniz şekle uygun bir fırça ve tarak seçimi yaparak daha pürüzsüz, parlak ve mükemmel formda saçlara ulaşabilirsiniz 

 

Saç Fırçası ve Tarak Çeşitleriyle Saçlarınızı Kolayca Şekillendirin

 

Genellikle saçları taramak için kullanılan fırçalar sayesinde düz, dalgalı ya da bukleli olmak üzere farklı şekillerde saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızda oluşturmak istediğiniz şekle göre seçebileceğiniz fırçalar sayesinde saçlarınızı, kırmadan ya da yıpratmadan kolay bir şekilde ideal formuna ulaştırabilirsiniz.

 

Yuvarlak yapısıyla bilinen fön fırçası çeşitleri yüksek ısılara dayanabilen doğal ve naylon karışımlı sık kıllardan oluşur. Saça fön çekerken kullanılan bu fırçalar ahşap gövdeleri sayesinde saçlarda oluşan elektriklenmelerin önüne geçerek pürüzsüz bir düzlük sağlar. Saçlara dalgalı bir şekil vermek için de kullanılan fön fırçalarının farklı kalınlıklara sahip olan çeşitleri mevcuttur. 

 

Fön tarağı olarak da adlandırılan fön fırçalarının ince yapılı çeşitlerini kullanarak saçlarınızda belirgin ince dalgalar oluşturabilirsiniz. Saçlarınızda daha doğal ve geniş dalgalara sahip olmak için de kalın fön fırçalarını tercih edebilirsiniz.

 

Seramik fön fırçaları saçları kuruturken aynı zamanda şekil vermeyi de sağlar. Delikli yapısından dolayı hava akışı sağlayarak saçların hızlı bir şekilde kurumasını mümkün kılan bu fırçaların seramik yüzeyleri saçlara parlaklığın yanı sıra ipeksi bir yumuşaklık da katar.

 

Saç düzleştirici fırça çeşitleri arasında yer alan topuz fırçaları saçlarınızı pürüzsüz bir şekilde toplayarak topuz yapmak istediğinizde yardımınıza yetişir. Bu fırçaların kıl uçları sayesinde topuz yaptığınızda aralardan çıkan minik saçları kontrol altına alabilirsiniz. 

 

Saç Fırçası ve Tarak Çeşitlerini Saç Tipinize Uygun Şekilde Kullanın

 

Düz, kıvırcık, uzun, kısa, ince telli ya da kalın telli olmak üzere her saç tipine uygun farklı yapıda birçok fırça ve tarak çeşidini ürünler arasında bulabilirsiniz. Birbirinden farklı şekillerde ve özelliklerde üretilen bu fırça ve tarak çeşitlerini saç tipinize uygun olarak tercih edip kullanmanız saç sağlığınızı korumak adına oldukça önemlidir.  

 

Eğer ince telli saçlara sahipseniz saçlarınızı taramak için diş sayısı az ve dişleri aralıklı olan tarak modellerini kullanmanız gerekir. Bu şekilde hassas bir yapıya sahip olan saçlarınızı kırmadan ya da koparmadan rahatlıkla tarayıp şekil verebilirsiniz. İnce telli saçlar için kullanılan tarakların aynı zamanda saça nazik davranan yumuşak tabanlara sahip olması da oldukça önemlidir. 

 

Oldukça gür, kalın telli ve kabaran saçlarınız varsa sık ve uzun dişli tarakları ve fırçaları tercih edebilirsiniz. Özellikle kare şeklindeki geniş tabanlı saç fırçası çeşitleri tek seferde daha çok saç telini kavrayarak saçlarınızı hızlı bir şekilde taramanızı sağlar. Islak saçı açmak için kullandığınızda daha etkili bir sonuca ulaşabileceğiniz bu fırçalarla gür ve kabaran saçlarınızı daha düzgün bir şekle kavuşturabilirsiniz.

 

Kıvırcık saç tarağı olarak kıl yapılı fırçaları kullanmak daha düzgün ve pürüzsüz saçlara ulaşmanızı sağlar. Sık ve esnek dişleri olan tarak ve fırçaları kullanarak da kıvırcık saçlarınızdaki dolaşıklığı kolaylıkla açabilirsiniz.

 

Kısa saçlara sahipseniz ince dişli tarakları hem saçlarınızı taramak hem de saçlarınıza şekil vermek için kullanabilirsiniz. Genellikle kısa saçlardaki karışıklığı açmak için tercih edilen bu taraklarla saçlarınızın şeklini de pratik bir şekilde düzeltebilirsiniz.  

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR