Loading..
   < >

   saç köpüğü 

   Saç Köpüğü

   Kişisel bakım konusu her geçen gün daha büyük bir hassasiyetle takip edilmekte erkek ve bayanlar tarafından farklı ürünlerle yerine getirilmektedir. Bu konuda öne çıkan unsur ise saç modelidir. gerek erkekler gerekse bayanlar için saç modeli büyük bir hassasiyet gerektiren ve ancak kaliteli malzemelerle stabil bir şekilde durması sağlanan bir detaydır. Saçların model verildikten sonra kısa sürede dağılmaması için saç köpüğü kullanılmaktadır.

   Saç Köpüğü Nasıl Kullanılmalıdır?

   Özellikle kıvırcık ve dalgalı saça sahip olanların saçlarını modellendirdikten sonra aynı görünümü muhafaza etmeleri pek de kolay olmamaktadır. Bu sebeple kullanılan saç köpüğü iyice çalkaladıktan sonra saça uygulanmalıdır. Saç köpüğünün saça uygulanmasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar saçın nemli ve ıslak olmamasıdır. Sadece saç köpüğünün saça masaj yapılarak uygulanması gerekmektedir. Bu şekilde bir uygulama yapıldığında saç doğal bir şekilde görünüm kazanacak ve bu görünüm uzun süre muhafaza edecektir.

   Saç Şekillendirmede Saç Köpüğü Avantajları

   Saç şekillendirme noktasında özellikle erkeklerin kullandığı birçok ürün bulunmaktadır. Bunlar arasında en sağlıklı ve saçın en doğal şekilde görünüm kazanması için saç köpüğü tavsiye edilmektedir. Zira diğer ürünler saçı şekillendirirken birtakım saç kırıklarına da sebep olmaktadır. Özellikle saçı ciddi anlamda sertleştirerek şekil veren kimyasal maddeler saçın çok kısa sürede deformasyonuna ve bir süre sonra da dökülmesine neden olabilmektedir. Ancak saç köpüğü en kaliteli kimyasallardan ve organik ürünlerden elde edildiği için saçın doğal bir şekilde görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Ayrıca yıkama esnasında diğer şekillendiricilere göre daha kolay arındığı için de saç köpüğü daha çok tercih edilmektedir. Her tip saç modelinde uygulanabilen saç köpüğü saça ağırlık kazandırmadan saçın hacimlenmesine ve parlak bir görünümle şekillenmesine de fırsat sunmaktadır.