gummy.png (387 KB)
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Keratin Saç Bakımı

Keratin saç bakımı için kullanılan keratin protein yapısı saçlarınızın büyük bir bölümünü oluşturur. Zayıf saç yapısını son derece güçlü hale getiren bir maddedir. Yüzünüzde kırışıklıkların önüne geçmek amacıyla da uygulayabilirsiniz. Keratin yıpranan, aşınmaya uğrayan saçlarınıza pürüzsüz, parlak ve kalın bir yapı sunar. Böylece saçlarınız sağlıklı bir görünüme merhaba der. Saçlara yapılan yanlış uygulamalar sonucunda zarar göre saçları tamir ederek kalıcı ve doğal bir saç bakım uygulaması sağlar. Sıklıkla uygulanan boyama, şekil verme, düzleştirme işlemleriyle birlikte deniz, güneş, radyasyon gibi etkenler sebebiyle ortaya çıkan saç sorunları evde yapacağınız uygulamalarla ortadan kaldırabilirsiniz. Bu uygulama sonucunda yıpranmış, incelmiş, koparak dökülmüş, yavaş uzama gösteren, kırılan ve zor taranan saçlarınız sizin için keratinle ortadan kalkar.

Keratin Saç Bakımı Ne İşe Yarar?

Genel olarak saç, dişi tırnak ve derinizde yer alan , sert yapıya sahip koruyucu görevi gören bir protein olan keratin, birçok işlemden geçerek renklendirme sebebiyle yıpranan ve hasara uğramış saçları onarmak adına kullanılır. Keratin saç bakımı yanan saçları kurtarmak isteyen kişilerin dahi işine yarayan bir uygulamadır. Yüz senedir insanoğlu tarafından bilinen bir protein olan keratin ana saç bakım malzemesidir. Son zamanlarda daha popüler hale gelmesi ve kuaförlerde yerini almasıyla bu protein özüne sahip ürünler evlerde de kullanılmaya başladı. Sürekli işlem gören günümüz saç modelleri saçlara zarar verir. özellikle de ombre, balyaj ve gölgeli renkler saçlara zaman içinde büyük hasarlar verirler. Bu durumda da saçlarınızın keratin ihtiyacı artar. Saçınızın yapısında yer alan sisitin bağlarını onaran ve sülfür köprülerinin temel maddesi olan keratin profesyonel olarak saç bakımında kullanılan bir maddedir.

Yıpranan Saçlara Evde Keratin Saç Bakımı

Saçlarınızı ilk başta iki kez şampuan ve sıcak suyla yıkayarak temizledikten sonra havluyla oldukça kurutmanız gerekir. Saçlarınızın nemli olması kullanım için bir sıkıntı doğurmaz. Kuru ya da hafif nemli saça da uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle saçınıza boyama işleminde olduğu gibi sürmelisiniz. Daha sonra kuruduktan sonra bir süre tarakla tarayabilir ve düz bir şekilde saçınızın kurumasını sağlayın. Keratin saç bakımı sırasında saçlarınızı toplamaktan ve saçlarınızın üzerine yatmaktan kaçınmanız gerekir. Saçlarınızı ılık bir suyla duruladıktan sonra hafif nemli olan dipleriniz hariç boy ve uç kısımlara tekrar uygulayarak durulama işlemini yapın.

Söz konusu keratin bakım uygulamasını 3 gün aralıkla yaparsanız saçlarınız son derece güçlü bir yapıya kavuşur. Keratin özlü bir şampuanınız ve kremi her gün kullanabilir, maske yapacaksanız haftada iki defa uygulayabilirsiniz. Boya sebebiyle saçlarınız yandıysa ya da saçlarınız çok uzunsa bu işlemi biraz daha sık yerine getirebilirsiniz. Saçlarınız tam sağlığına kavuştuğunda daha nemli ve daha dayanıklı olacaktır. Fonex’ten satın alacağınız ürünler saçlarınızın bakımını yapar ve hızlı uzamasına da yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.