Loading..
   < >

   fön makinesi 

   Fön Makinesi Modelleri

   Fön makinesi, saça şekil vermekte kullanılan bir araç olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. İçerisindeki rezistans sitemi sayesinde havayı ısıtarak üfleyen bu makine günümüz itibariyle oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Üflenen sıcak havanın sayesinde saç istenilen yönde yönlendirilmektedir. Bu noktada pek çok farklı modelde üretilmiş olan fön makineleriyle karşılaşmak mümkün olmaktadır. Fön makinesi modelleri hususunda yapılacak olan kısa bir araştırma sonucunda fön makinesinin esasında saç kurutma makinesinden çok ayrı özelliklere sahip olduğu öğrenilmektedir. Zira saç kurutma makinesi ile fön makinesi üfledikleri havanın basıncı ve üfledikleri havanın sıcaklık değerleri farklıdır. Fön makinelerinin modellerinin sürekli olarak güncellendiği de bilinmektedir. Bundan dolayı fön makinelerinin kullanım oranlarında ciddi oranda bir artış gözlenmektedir.

   Kuaför Tipi Fön Makinesi Modelleri

   Fön makinesi günümüz itibariyle en çok kuaförler tarafından kullanılmaktadır. Bu noktada fön makinesi modelleri ile ilgili olarak sürekli takipte olan kuaförler, bu makineleri işlerinde çok sık bir şekilde kullanmaktadır. Kuaför tipi profesyonel fön makinesi modelleri, yüksek ısılı ve yüksek basınçlıdır. Bu makineler saç teli üzerindeki nemi de kurutarak saçların istenilen şekle kolayca girmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı kuaförler için fön makineleri vazgeçilmez araçlardır. Fön makinesi modellerinin sürekli olarak yenilenmesi bu makinelerin işlevselliğini de arttırmaktadır. Bu doğrultuda işlevselliği artan fön makinelerinin hem kullanıcı sayısında hem de kullanım alanlarında ciddi oranda bir yükseliş yaşanmaktadır.

   Fön Makinesi Modelleri Nasıl Seçilir?

   Fön makinesi modelleri seçimi konusu esasında çok hassas bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira sağlıklı saçların oluşmasında fön makinelerin kalitesi çok etkili olmaktadır. Ayrıca saçların şekillendirilmesinde de fön makinesinin oldukça fonksiyonel olduğu da bilinmektedir. Esasında fön makinesi seçimiyle saçın özellikleri arasında doğrudan bir ilgi vardır. Bu noktada profesyonel manada iyi bir fön makinesinin ağzı dar olmalıdır. Bunun yanı sıra motoru güçlü ve termik açıdan korunaklı bir özelliğe sahip olmalıdır. Bu doğrultuda termik açıdan korunaklı olmak cümlesiyle anlatılmak istenen; makinenin belirli bir ısının üzerine çıktığında otomatik olarak durması ve soğutma işleminin devreye girmesidir.