gummy.png (387 KB)
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Argan Yağı

Argan Yağı

Günümüzde bakımlı saçlara sahip olmak hem kadınların hem de erkeklerin oldukça önem verdiği bir şeydir. Bu yüzden düzenli olarak saç bakımını yapan kişiler parlak, şık ve güçlü saçlara sahip olur. Argan ağacından üretilen ve rengi biraz kırmızıya dönen Argan yağının ortalama 200 yıl kadar ömrü vardır. Kişisel saç bakımına son derece önem veren kişilerin kullanabileceği bu yağın saçlara son derece faydası bulunur. Saçlarınızı bakımlı bir yapıya kavuşturacak anahtar Argan yağı olarak bilinir. Yolda yürürken, dışarıda bir davette ve iş ortamında en dikkat çekici saçlara sahip olmanız kaçınılmazdır. Saçlarınızın gür, canlı, parlak, doğal ve sağlıklı olası özgüven açısında ve kendinizi rahat hissetmeniz bakımından son derce önemlidir. Saçlarınız daha dikkat çekici bir görünüme kavuşmanızı ve canlı saçlara sahip olmanızı sağlar.

Argan Yağı Nasıl Uygulanır?

Saç bakımı sırasında yapacağınız en faydalı uygulamalardan olan Argan yağı, adeta sihir gibi dokunarak saçlarınızı besleyen bir kurtarıcıdır. Ancak bu durumda yağı doğru uygulamanız çok önemlidir. Argan yağını saç derinizi ıslatacak miktarda saçınıza sürerek güzel bir şekilde masaj yapmalısınız. On dakika bir masaj yaparak saçınızı bir streç film ile sardıktan sonra 30 dakikalık bir bekleme süresi vardır. Daha sonra ilk etapta sıcak ve bunun ardından ılık su ile saçınızı yıkamalısınız. Böylece sağlıklı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Saçınızın sağlık durumunu dikkate alarak bu işlemi haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz. bu işlem saçlarınızın sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Argan Yağı Faydaları Nelerdir?

Argan yağı cildiniz için son derece etkili ve yararlı bir nemlendirici görevi görür. Bu etki güzelleştirici bir fayda da sağlar. Avucunuza alacağınız 1-2 damla yağı elinize yayarak boynunuza masajla uyguladığınızda cildiniz nemlenir, böylece kırışıklıklar ortadan kalkar ve içeriğindeki vitamin cilt bakımı yapar. Cilt parlaklığınız arttıran ve kırışıklık oluşumunu en aza indiren bu yağ yüksek antioksidan içeriğiyle cildi yaşlanmaya karşı oluşan tüm etkilere karşı korur. Serbest radikallerle mücadele ederek cildinizde bir kalkan görevi görür. Böylece cildiniz yumuşak, canlı ve parlak görünüme kavuşur.

Argan yağı kanıtlanmış bir sebum azaltma etkisi olan bir üründür. Yağlı bir cildiniz varsa bakım yaptığınızda cilt yağınızın dengelenmesini sağlar. Fazla yağlanma ve buna bağlı gözenek tıkanmasıyla vücutta oluşan akne, sivilce ve siyah nokta oluşumlarının önüne geçerek cildinizde hasar gören hücrelerin de onarılması noktasında destek verir. Argan yağının tırnak bakımında da faydaları vardır. Tırnak eti sorunlarını ortadan kaldırmak için birkaç damla yağ tırnak ve tırnak etlerine masajla uygulanmalıdır. Bu uygulamayla elinizde ortaya çıkacak soyulma ve kavlamalara da dur demek mümkündür. Elinize bir eldiven yardımıyla Argan yağının emilmesini beklemeniz daha faydalı olacaktır. Sitemizde cildinize ve saçlarınıza iyi gelecek Argan yağı ürünlerini inceleyerek parlak bir görünüme kavuşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.